O Dornovej metóde

Dornova metodaOkrem masáží psov ponúkame ako doplnkovú službu na stráženie psov manuálnu terapiu jemne ošetrujúci oporný aparát psov a regulujúce chybné postavenie v tele, tzv. Dornova metóda. Táto rehabilitačná metóda vyrovnáva statiku tela a pomáha pri rôznych problémoch a bolestiach pohybového aparátu. Najdôležitejším významom Dornovej metódy je navrátenie kĺbov a stavcov späť do svojich pôvodných správnych polôh, čím sa vyrovnáva celková statika aj dynamika tela zvieraťa. Zároveň dochádza aj k uvoľneniu blokád v tkanivách a na energetických dráhach. Všetko sa deje voľným a prirodzeným pohybom za aktívnej účasti psieho klienta. Je to bezpečná terapia, pri ktorej sa za súčasného pohybu tela pracuje s tlakom palca, päste či dlane na naprávanie kosti. Dornova metóda je príjemná a zvieratami je veľmi dobre prijímaná.

Komu Dornovu metódu ponúkame?

Dornova metóda má totiž svoj význam u psov, ktorí majú problém pohybového aparátu, ale aj u zdravých jedincov. Pravidelným podstupovaním tejto terapie sa predchádza mechanickému poškodeniu a predčasnému opotrebovaniu kĺbov a chrupaviek. Veľmi dobré výsledky sa s touto metódou dosahuje u rozhýbaní pohybového aparátu starších psov. Pretože kladieme dôraz na prevenciu, Dornovu metódu vykonávame iba psíkom, ktorí nie sú čerstvo po operácii.

Dornova metodaAko terapia Dornovou metódou funguje?

Dornovu metódu u nás ponúka Hanka, ktorá kurz absolvovala u prvotriednej veterinárnej fyzioterapeutky Andrey Dunovej. Hanka Dornovu metódu uskutočňuje u seba doma alebo v mieste bydliska klienta, kde je to pre psa zároveň príjemnejšie. Terapia trvá 60 minút. Prvá procedúra je trochu dlhšia kvôli konzultácii s klientmi o probléme a jeho riešení. Terapiu Dornovou metódou môžete samozrejme dopriať aj psíkovi, ktorý je u nás na stráženie, v tom prípade kartu vyplníte s odovzdávaním psíka. Cenu za túto službu nájdete tu. Pre objednávku Dornovej metódy využite, prosím, náš e-mail info@petland.cz.