FAQ

Všeobecné otázky

Ako sa líši vaša firma od ostatných spoločností zaoberajúcich sa strážením zvierat?

Sme jedinečnou spoločnosťou, ktorá ponúka luxusnéprofesionálne stráženie širokého spektra druhov zvierat s individuálnym prístupom. Stojíme si za tým, že profesionálne stráženie zvierat môžu poskytovať len ľudia vzdelaní v odbore, a to všetci naši opatrovatelia sú. Navyše majú dlhoročné skúsenosti so zvieratami, ich chovom, aj so samotným strážením. Na rozdiel od strážnych agentúr a zvieracích hotelov uprednostňujeme kvalitu nad kvantitou. Strážime vždy len jedného psa alebo mačičku a poskytujeme im nepretržitú a odbornú starostlivosť. O drobné zvieratá alebo zvieratá u vás sa stará priamo majiteľka firmy.

Ako vás môžem kontaktovať?

Uprednostňujem e-mail a pre rezerváciu priamo rezervačný formulár alebo webovú kalkulačku. Na všetky vaše otázky a priania odpovedám v čo najkratšom čase, ak zanecháte telefónny kontakt, môžem vám v prípade nejasností zavolať. Na telefón +420 773 973 397 ma kontaktujte v pracovné dni od 9 do 17 hod. Na telefóne nie som neustále, pretože sa musím venovať predovšetkým stráženým zvieratám, tak buďte, prosím, trpezliví. Na neprijaté hovory v pracovnej dobe reagujem spätným volaním, nereagujem na prezváňanie.

Ako môžem urobiť rezerváciu stráženia?

Stráženie zarezervujte cez tento formulár záväznej objednávky alebo webovú kalkulačku. Na každú rezerváciu reagujeme a dohovárame si vami detaily. Ak vám od nás neprišla odpoveď do 24 hodín, skontrolujte prosím zložku SPAM alebo HROMADNÉ, občas tam naša pošta zapadne. Pokiaľ ani tam e-mail nenájdete, volajte!

Ako dlho dopredu mám urobiť rezerváciu stráženia?

Čím skôr, tým lepšie. Naše kapacity sú z dôvodu poskytovania individuálneho stráženia obmedzené, preto je potrebné s rezerváciou neotáľať, a to predovšetkým v letných mesiacoch (jún – september), o sviatkoch a prázdninách. V tomto období je ideálne robiť rezerváciu cca.mesiac dopredu. Bežne inak zarezervujte stráženie aspoň týždeň vopred. Na poslednú chvíľu sme málokedy schopné zákazníkom stráženie poskytnúť.

Kedy sa stráženie platí, pred alebo až po strážení? Vyberáte zálohy na stráženie už pri rezervácii?

Ak si rezervujete stráženie pre svojho maznáčika, držíme vám miesto a odmietame ďalších zákazníkov. Zrušenie vami vybraného termínu stráženia nám tak pôsobí nemalé komplikácie. Pri rezervácii stráženia zvieraťa teda požadujeme zálohu 30-50 % vopred na účet alebo online kartou. Platba na účet musí byť odoslaná do 3 dní od potvrdenia objednávky, inak termín prepadá. Táto záloha je nevratná. V prípade drobných zvierat zvyšnú sumu zaplatíte pri vyzdvihovaní zvieraťa po stráženie. V prípade psov a mačiek je potrebné doplatok zaplatiť najneskôr 3 dni pred strážením. Čo sa týka stráženia zvierat u vás doma a u krátkodobého venčenia psov, poprosíme vás na našej úvodnej schôdzke (pri podpise zmluvy) o zálohu vo výške 50 % z celkovej sumy. U dlhodobého venčenie psov a u pravidelného denného stráženie psov od nás každý mesiac dostanete faktúru, ktorú treba zaplatiť do 14 dní. Výcvik psov sa platí sa platí vždy hneď po výcvikovej lekcii.

Ako môžem platiť? Prijímate platobné karty?

Áno, prijímame bežnej platobnej karty, je tiež možné platiť platobnými aplikáciami v hodinkách i mobiloch. Čiastku je tiež možné po dohovore zaplatiť na účet alebo v hotovosti. Zákazníkom umožňujeme aj platbu v Bitcoin, túto platobnú možnosť je však potrebné dopredu nahlásiť.

Máte dohodnuté poistenie?

Samozrejme máme. Pretože sa správame zodpovedne a profesionálne, uvedomujeme si, že je nutné mať aj poistenie, ktoré kryje prípadné škody na zdraví, majetku a zverených miláčikoch. Poistenie máme dohodnuté u Českej poisťovni s limitom plnenia vo výške 5 miliónov Kč. Sme poistení aj na prevoz maznáčikov autom. Potvrdenie o našom poistení nájdete tu.

Uzatvárate s klientmi pri preberaní zvieraťa nejakú zmluvu? Je vystavené aj potvrdenie prevzatia kľúčov od klientovho bytu?

S našimi klientmi spisujeme pri preberaní maznáčika zmluvu o ubytovaní zvieraťa. V zmluve sú spísané podmienky, na ktorých sme sa spoločne dohodli pri objednaní stráženia. Pokiaľ sa jedná o stráženie zvieraťa u vás doma, spisujeme zmluvu o starostlivosti o zviera, ktorá obsahuje aj preberací protokol na kľúče od vášho bytu či domu. Kľúče opatrujeme ako oko v hlave. Z bezpečnostných dôvodov na nich nikdy neuvádzame žiadne informácie o vás.

Čo keď u vás môjmu zvieraťu prepukne choroba?

Keď zvieratko ochorie, je oddelené od ďalších zvierat. Majitelia sú o situácii okamžite informovaní telefónom alebo e-mailom a spoločne sa dohodneme na ďalšom postupe. Ak majitelia nereagujú a my situáciu vyhodnotíme ako akútnu, berieme zviera k veterinárovi automaticky, kde sa poradíme, akú liečbu budeme musieť nasadiť. O zdravotnom stave zvieratka sú majitelia každý deň informovaní SMS správou.

Požadujete potvrdenie od veterinárneho lekára, že je moja zviera zdravé?

Potvrdenie o dobrom zdravotnom stave vyžadujem len u potkanov, a to výhradne z veterinárnej kliniky Na Hůrce (www.vets4pets.cz) alebo Animal Hope (www.animal-hope.cz). U ostatných zvierat potvrdení požadujem len keď sa zviera lieči z nejakej choroby. V tom prípade je potrebné potvrdenie o tom, že nemôže ohroziť zdravie ďalších zvierat. Drobné zvieratá si inak pri preberaní vždy sama kontrolujem, takže musí byť zvyknutý na manipuláciu.

Poskytujete stráženie aj cez sviatky ako sú Vianoce a Veľká noc? Za akých podmienok?

Stráženie zvierat poskytujeme nepretržite aj cez víkendy a všetky sviatky. Pri stráženie drobných zvierat o štátnych sviatkoch a Veľkonočný pondelok platia sezónne ceny, u stráženia psov a mačiek sa počíta 20% príplatok.

Do koľkých hodín si môžem svojho maznáčika u vás vyzdvihnúť?

Svojho maznáčika si u nás môžete vyzdvihnúť vždy po dohovore medzi 8. a 22.hodinou. Výnimočne je možné vyzdvihnutie či dovezenie zvieraťa aj mimo túto dobu, a to za príplatok 200 Kč.

Potrebujem sa svojho zvieraťa zbaviť, môžem ho umiestniť k vám?

Túto situáciu bohužiaľ riešime čím ďalej častejšie. Skutočne nie je teda možné u nás zviera odložiť alebo od nás chcieť nájsť mu nový domov. Zvieratá len strážime a vraciame majiteľom, nie sme útulok. Ak si nie ste istí tým, či si zviera zaobstarať alebo nie, prečítajte si náš článok.

Stráženie a venčenie psov

Nezdajú sa vám vaše ceny za stráženie psov príliš vysoké?

Popravde nám prídu adekvátne. Psíkom, rovnako ako mačičkám, ponúkame profesionálne služby s individuálnym prístupom. Snažíme sa, aby u nás boli maximálne spokojní, preto je naša kapacita veľmi obmedzená. Psy strážime v pohodlí našich domovov, nemáme na ne žiadne koterce alebo klietky, naopak majú k dispozícii gauč, naše postele a prípadne i záhradu, kde sa môžu prebehnúť za predpokladu, že pri venčení musia byť na vodítku. Spoločnosť psíkovi robíme takmer celý deň okrem doby najnutnejších nákupov alebo pochôdzok. Náš denný režim prispôsobujeme potrebám psíka, frekvenciu a dynamiku venčenia jeho zdravotnému stavu a fyzickým potrebám. Treba si tiež uvedomiť, že každý pes sa inak chová u seba doma a v cudzom prostredí. Väčšina psíkov, ktoré strážime, si nás najskôr testuje. Psy radi skúšajú, čo si môžu dovoliť a niekedy trvá, než sa spoznáme a zžijeme sa spolu.

Prečo mám využiť individuálneho stráženie psov namiesto psieho hotela či psie škôlky?

Individuálne stráženie psovi ponúka starostlivosť šitú na mieru, neustálu pozornosť a dohľad nad ním. Pri strážení psa sa prispôsobujeme jeho dennému režim. Psíkov nedržíme v kotercoch ani v klietkach. Pri väčšej kumulácii psov, ku ktorej dochádza práve v psom hoteli alebo psej škôlke, hrozí riziko nakazenia psa napríklad psincovým kašľom alebo svrabom. Pri individuálnom strážení psov je riziko nakazenia infekčnými chorobami alebo parazitmi zanedbateľné, pretože strážime len jedného psa alebo dva v prípade, že s tým ich majitelia súhlasia.

Prečo psom neponúkate vašu stravu?

Náhle zmeny stravy tráveniu psíka rozhodne nesvedčí, preto k psíkovi vyžadujeme kŕmenie, na ktoré je zvyknutý. Psovi naša strava nemusí chutiť, navyše by mu mohla spôsobiť hnačku alebo iné zdravotné ťažkosti. Razantné zmeny stravovacích návykov psa môžu mať vplyv aj na zvýšenú tvorbu zubného kameňa.

Mám psa z útulku, mohol/a by som aj ja využiť vašich služieb stráženie psa?

Samozrejme, so psíkmi z útulkov a ich strážením máme bohaté skúsenosti. Takí psy potrebujú viac starostlivosti a pozornosti predovšetkým zo začiatku, kým si neuvedomia, že im u nás nič nehrozí a že si s nami naopak užijú veľa zábavy. Ak máte zo stráženia svojho psa predsa len obavy, môžete využiť tzv. stráženie nanečisto, kedy nám psíka spočiatku dáte na stráženie len na pár hodín. S psíkom sa tak zoznámime, oňuchá si nové prostredie a nabudúce pre neho pobyt u nás už nebude tak stresujúci.

Moja sučka začala pred strážením hárať, je to problém?

Nie je, pretože strážime len jedného psa. Vonku hárajúce fenky pred psíkov patrične ochraňujeme, takže sa nechcených šteniatok nemusíte obávať 🙂 Fenke do batohu pribaľte háracie nohavičky a vložky.

Pri venčení máte psov na vodítku alebo na voľno?

Záleží na želaní majiteľa. Najradšej máme psíkov plne pod kontrolou, teda na vodítku, niektorí psy sa však venčia napríklad hádzaním loptičky alebo preťahovaním, v takom prípade psy behajú na voľno. Na hranie so psíkmi máme k dispozícii záhradu, kde sa nemusíme báť ich pustiť.

Môj pes sa neznesie s mačkami, je problém ho u vás ubytovať?

Problém to nie je, strážime vždy buď mačku alebo psa, pokiaľ nie je vopred s majiteľmi oboch zvierat dohovorené stráženie spoločné.

Stráženie mačiek

Naša mačka nie je očkovaná proti besnote, vadí to?

V prípade stráženie mačičky u vás doma nie je očkovanie nutné. Ak mačičku potrebujete dať na stráženie k nám, očkovanie vyžadujeme.

Stráženie zajačikov, hlodavcov a ďalších drobných zvierat

Prečo by som mala dať na stráženie drobné zviera k vám, keď je mi ho schopný postrážiť takmer ktokoľvek?

Nepochybujem o tom, že je veľa ľudí schopných sa o drobné zviera v klietke postarať, občas ho pomaznať a nakŕmiť. Bohužiaľ ak zveríte zvieratko niekomu, kto s ním nemá skúsenosti, môžete mu tým ublížiť. Ľudia, ktorí zvieratám nerozumejú a nevedia, ako sa o ne starať, občas zo snahy dať im to najlepšie, im paradoxne poškodia. Veľký rozdiel je tiež v tom, keď zviera ochorie. Pretože mám bohaté skúsenosti s chorobami zvierat (bohužiaľ), ale aj teoretické vedomosti o nich, dokážem chorobu u zvieraťa odhaliť včas, teda v čase, keď má zviera ešte veľkú nádej na uzdravenie. Mnoho ľudí za mnou chodí s tým, že svoje predošlé zvieratko dali na stráženie niekomu z rodiny a zviera náhle umrelo, pretože si nikto nevšimol žiadnych príznakov choroby. Myslím si, že veľa ľudí nekontroluje, či zviera pravidelne je, pije, vylučuje pevné výkaly, dobre dýcha a má čistý kožuch … Ak sa mi zviera nezdá v poriadku, nezatváram pred tým oči a riešim to. V prípade potreby viem, kam so zvieratkom zájsť, pretože nie každý veterinár je dobrý a nie každý má vzťah a skúsenosti s malými zvieratami. Viem, na ktorých odborníkov sa mám v Prahe obrátiť s vtákmi, plazmi a inými drobnými zvieratami.

Môžete poskytnúť zajačikovi niekoľkohodinové behanie mimo klietku?

Áno, nielen u stráženie zajačika sa počíta s jeho pohybom mimo klietku. Zajačik môže pobehovať voľne po byte v čase, keď sme s ním, minimálne je zaistená hodina behania ráno a hodina večer. K prebehnutiu ponúkame v teplom období aj záhradu, kde môže zajačik behať na vodítku alebo v ohrádke. Ohrádky máme, nie je potrebné voziť vlastné.

Keď vám dám na stráženie samičku zajačika, nebude mať po odchode od vás mláďatá?

Ak samica nie je gravidná už pri prijímaní na stráženie, rozhodne nebude mať pri návrate od nás mláďatá. Zajačiky nikdy nepúšťame behať spoločne, každý zajačik má svoje „venčiace hodiny“, aby sme tak predišli vzájomnému napádaniu zajačikov alebo „výrobe malých zajačikov“.

Keď u vás ubytujem môjho papagája, nemôže sa stať, že by ho pri jeho pobyte mimo klietku nejaké zviera zahryzne?

Toto sa stať nemôže, pretože priestory pre malé zvieratá sú inde než tie, kde sa pohybujú psy alebo mačky.

Pôjdem k vám metrom a nemôžem so zvieratkom doviezť aj klietku, je to problém?

Nie je, mám k dispozícii plastové boxy s dĺžkou 70 cm a 100 cm a klietky rôznych dĺžok: 50, 60, 70, 80, 100, 120, 140, 160, 180 a 200 cm. Ponúkam tiež prenájom klietky pre potkany 55 × 35 × 55, 70 × 40 × 80 alebo 80 × 47 × 62 cm a špeciálne klietky pre osmáky 70 × 40 × 70 cm a pre činčily alebo fretky 80 × 50 × 80 cm. Pre plazy mám k dispozícii terárium s rozmermi 45 × 35 × 65 a 30 × 30 × 46 cm a pre drobné vodné korytnačky či ryby akvária o objeme od 20 do 30 l.
Pokiaľ k nám potrebujete dopraviť aj s klietkou, môžete využiť našu dopravu s cenou 15 Kč/km. Pri prevoze klietok je potrebné počítať s manipulačným poplatkom 100 Kč/cestu.