O stráženie drobných zvierat

Ponúkam vám stráženie hlodavcov a zajačikov, fretiek, papagájov, plazov a rybičiek. Ponúkam stráženie zvierat u mňa doma alebo ich navštevovanie u vás.

V čom je stráženie drobných zvierat u nás iné?

 • o zvieratá sa stará priamo majiteľka spoločnosti (tým, že sa o zvieratá stará jeden človek, pozná každého jednotlivca a dokáže včas odhaliť prípadnú nepohodu zvieraťa alebo chorobu, tým sa zvyšuje šanca na jeho vyliečenie)
 • možnosť poradenstvo s chovom maznáčika (majiteľka má doktorát v odbore – komunikácie a psychológie zvierat)
 • luxusné priestory s domácim prostredím v centre Prahy s možnosťou výbehu na vlastnej záhrade
 • pevný denný režim pre zvieratá (eliminácia stresu, podpora zdravia)
 • kontakty na najlepšie špecializované veterinára
 • socializácie zvierat (zviera sa zvyká na ďalšie jedinca, nadväzuje tak akési formy priateľstva a rozvíja tak svoj spoločenský život)
 • množstvo ubikácií od 50 do 200 cm na prenájom
 • pohodlné zistenie ceny za stráženie v našej jedinečnej kalkulačke
 • po dohovore možnosť nadštandardné starostlivosti v chorobe či rekonvalescencie zvieraťa (vzhľadom k veľkému množstvu skúseností s chovy zvierat)
 • ekologické zmýšľanie (napr. všetok odpad je starostlivo triedi)
 • kopa reálnych a ľahko overiteľných pozitívnych referencií
 • pofesionálne fotky vášho miláčika s možnosťou objednania fotiek v plnej kvalite
 • na požiadanie aj informácie o maznáčikovi

Čo ďalšie vášmu maznáčikovi ponúkam?

 • ubytovanie v nefajčiarskych, luxusných priestoroch, ktoré sú v súlade zo zásadami feng-shui a možnosťou klimatizácie (na vyžiadanie je možné fotky priestorov zaslať na e-mail)
 • dodržiavanie denného režimu, na ktorý je maznáčik zvyknutý, tzn. kŕmenie v pravidelnom čase, hranie sa, behanie, maznanie …
 • u zajačikov je samozrejmosťou individuálny pohyb mimo klietky v miestnosti či na záhrade (na vodítku alebo v ohrádke) denne (ráno a večer), pohyb mimo klietku je zabezpečený aj papagájom, potkanom, fretkám (oddelene od ostatných zvierat) a činčilám a tiež plazom (aj kúpanie vo vani kvôli vyprázdňovaniu atď.)
 • denne čerstvé ovocie a zelenina (kŕmenie prebieha ráno a večer) + domáce bylinky, v lete čerstvá púpava natrhaná na čistých miestach
 • každodenné čistenie znečistených miest zdarma v prípade dovezenia vlastnej podstielky
 • k ubytovaniu zvierat môžem ponúknuť plastové boxy a klietky od 50 do 200 cm dĺžky, klietku pre potkany, činčily, fretky a špeciálnu klietku pre osmáky, pre plazy terária a akvária o objeme 20 l pre drobné vodné korytnačky, ryby atď.
 • podstielku (Asan Pet Aloe alebo Pet Silver, bezprašné piliny, hobliny, kukuričnú podstielku hrubú alebo jemnú, drevené pelety, kokosovú drť, kočkolit)
 • zajačikom, fretkám, činčilám, potkanom a ježkom môžem ponúknuť zaujímavé hračky, hlavolamy a preliezačky
 • v prípade zdravotných problémov ošetrenie od odborných veterinárov
 • v neposlednom rade veľa odbornej starostlivosti a lásky

Čo u mňa váš maznáčik potrebuje?

 • čistý kožúšok a dobrý zdravotný stav (u potkanov potvrdenie od veterinára)
 • odčervenie u ježkov
 • v prípade stráženia zajačikov či fretiek očkovací preukaz s platným očkovaním
 • zvieratá pod ochranou CITES musia prísť s registračným listom
 • lieky, ak nejaké berie

Že sa u mňa zvieratká majú dobre, sa môžete presvedčiť v referenciách.

Všeobecné podmienky k stráženiu hlodavcov, králikov a iných drobných zvierat

V sezóne nemôžem prijať zvieratá vyžadujúce špeciálnu starostlivosť. Pokiaľ bude pri objednávaní strážení stav zvieraťa zatajenie, bude vám vrátený. Vyhradzujem si právo neprijať na stráženie zviera, ktoré sa nebude javiť úplne zdravé (kýchanie, výtok z očí, hnačka, …) alebo bude mať vonkajšie parazity (blchy, svrab, všenky, …). Neprijímam zvieratá s infekčnými chorobami. Ak zvieratko trpí neinfekčnou chorobou, musím o tom byť oboznámená pred strážením, zároveň ma musíte informovať o jeho liečbe a odovzdať mi potrebné lieky. Neprijímam ani zvieratá s chronickou hnačkou alebo s prerastenými zúbkami, ak mi to nebolo oznámené už pred strážením. Zvieratko, prosím, odovzdávajte v dobrom stave, všetka starostlivosť okolo neho vám inak bude napočítaná. Zároveň vám môže byť napočítaná aj prípadná liečba ostatných vaším zvieraťom nakazených zvierat. Takýmto situáciám sa však všetkými silami snažím predísť.

Potvrdenie o zdravotnom stave zvieraťa

Potvrdenie o dobrom zdravotnom stave je treba len u potkanov, a to výhradne z veterinárnej kliniky Na Hůrce (www.vets4pets.cz) alebo Animal Hope (www.animal-hope.cz).
U ostatných zvierat potvrdenie vyžadujem iba v prípade, že sa zviera s niečím lieči. Zvieratá sú prehliadnuté pri odovzdaní u nás.
Prosím predovšetkým majiteľov ježkov, aby ich dostatočne dlho pred strážením nechali odčerviť (aspon mesiac, teda aspoň 2 dávky lieku Stronghold) alebo odčervovali pravidelne (1 × za 6 mesiacov). U ježkov sú parazity bohužiaľ takmer pravidlom. Viac informácií o odčervení ježkov sa dozviete tu.

Nevyhnutné očkovanie zajačikov a fretiek

Králiky musia byť očkovaní proti králičiemu moru a myxomatóze (vakcína Pestorin Mormyx / Pestorin+Myxoren preočkovanie po 6 mesiacoch nebo Nobivac po 12 mesiacoch). Je lepšie mať očkovanie aj proti novému králičiemu moru vakcínou Eravac (preočkovanie po 9 mesiacoch). U fretiek je nevyhnutné očkovanie proti psinke (odporúčam vakcínu Biocan), ak sú zvyknuté chodiť von, tak aj odsvrabenie a očkovanie proti besnote. Zajačika je potrebné nechať naočkovať aspon 2 týždne pred strážením, aby si vytvoril protilátky a aby sa predišlo zdravotným komplikáciám spôsobeným oslabením imunity po očkovaní + stresom z prepravy. Ak plánujete preočkovanie zvieraťa na poslednú chvíľu, radšej ho nechajte až po návrate od nás, kedy bude zvieratko vo svojom známom prostredí. Nezaočkované zvieratá nemôžu byť prijaté. Rovnako tak zajačikov, ktorí boli prvýkrát zaočkovaní v kratšom čase ako 14 dní pred strážením. Foto očkovacieho preukazu môže byť vyžadované už pri objednaní stráženia.

Zdravé zviera a stres z prepravy

Zdravé zviera nemá výtok z očí ani nosa, nekýcha, dýcha pravidelne a potichu, stará sa o svoju srsť, ktorá prilieha k telu a nie je naježená. Zdravý jedinec je, pravidelne vylučuje a zaujíma sa o okolie. Aj zdanlivo zdravý jedinec v sebe môže mať baktérie, ktoré sa za normálnych podmienok neprejavia. Vplyvom stresu z transportu či nového prostredia sa niekedy stane, že sa telo zvieraťa oslabí, tieto baktérie sa rozmnožia a zviera ochorie. Aby sme toto riziko čo najviac znížili, prečítajte si tu, ako k nám zviera správne prepraviť. Ak zviera ochorie, postarám sa o neho, bude mať všetok komfort a tú najlepšiu starostlivosť. Formou sms alebo e-mailov vás budem o priebehu choroby informovať. Od vás budem požadovať preplatenie účtov od veterinára vrátane uhradenia dopravy a času stráveného na veterinárnej klinike. Väčšiemu riziku prechladnutia podliehajú najviac králiky a potkany. Viac informácií o prechladnutí potkanov a ich liečbe sa dočítate tu. Nachladnutie rozhodne nie je dobré podceňovať ani u ďalších druhov zvierat, môže sa z neho totiž môže vyvinúť zápal pľúc, na ktorý zviera môže zomrieť.